Yönetim Kurulu

 • Şükrü Ünlütürk
  Şükrü Ünlütürk
  Başkan
 • Emre Eczacıbaşı
  Emre Eczacıbaşı
 • Agi Veres
  Agi Veres
 • Batu Aksoy
  Batu Aksoy
 • Claudio Tomasi
  Claudio Tomasi
 • İrem Oral Kayacık
  İrem Oral Kayacık
 • İzel Levi Coşkun
  İzel Levi Coşkun
 • Ozan Diren
  Ozan Diren
 • Öner Çelebi
  Öner Çelebi
 • Sahba Sobhani
  Sahba Sobhani
 • Ümit Nazlı Boyner
  Ümit Nazlı Boyner

Koordinasyon Ekibi

 • Arda Batu
  Arda Batu
  TÜRKONFED
 • Melda Çele
  Melda Çele
  Global Compact Türkiye Genel Sekreteri
 • Hansın Doğan
  Hansın Doğan
  UNDP
 • Simay Kardeş
  Simay Kardeş
  Hedefler için İş Dünyası, Direktör Yardımcısı
 • Merve Birdal
  Merve Birdal
  Hedefler için İş Dünyası, Platform Asistanı
Şükrü Ünlütürk
Başkan

1956 yılında Isparta Eğridir’de doğdu. Orta öğretimini parasız yatılı olarak İzmir Buca Lisesi’nde tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Maden Mühendisliği bölümünden 1979 yılında mezun oldu.

Çalışma hayatına, ilk olarak Çalışma Bakanlığı bünyesinde İş Müfettişi olarak başladı. Bu görevini 1982 yılına kadar sürdürdükten sonra madencilik, tekstil-konfeksiyon alanlarında çeşitli özel sektör kuruluşlarında çalıtı. 1987 yılında eşi Günseli Ünlütürk ve kardeşi Sabri Ünlütürk ile Sun Tekstil A.Ş.’yi kurdu. Halen Sun grup şirketlerinden Ekoten A.Ş.  Yönetim Kurulu başkanı olarak görevine devam ediyor.

1995-1998 yılları arasında Ege İhracatçılar Birliği (EİB) Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Ege İhracatçılar Birliği Başkanlar Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. Tekstil Araştırma ve Geliştirme Vakfı (TARGEV), Aile İşletmeleri Derneği (TAİDER), Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Tic. A.Ş. (TARKEM) tarafından kurulmuş olan Kentimiz Derneği, Mahalle Afet Gönülleri Vakfı (MAG), Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) vakıf ve derneklerinin kurucu üyeliklerini yaptı. Halen bu vakıf ve derneklerde çalışmalarına devam etmekte olup ayrıca “Daha İyi Yargı” ve Greenpeace Derneği üyesidir.

Ünlütürk, Türkiye Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Sektörel Dernekler Federasyonyu (SEDEFED), DEİK Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu gibi iş dünyası örgütlerinde Yönetim Kurulu üyesi ve Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Halen Türkonfed ve Kalder Danışma Kurulu üyesi ve Egiad Danışma Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Emre Eczacıbaşı

Lisans eğitimini 2006’da Harvard Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tamamlayan Emre Eczacıbaşı, 2011’de Colombia Business School’dan işletme yüksek lisans diploması aldı. Kariyerine PricewaterhouseCoopers (PwC) Türkiye’de finansal danışman olarak başlayan Eczacıbaşı, 2008 yılında Eczacıbaşı Holding Stratejik Pazarlama ve Finansman Grup Başkanlığı’na geçti. 2011-2013 döneminde Amerika’da mikrofinans ve sosyal girişimcilik projeleri gerçekleştirdi, 2013-2014 yıllarında ise Yapı Ürünleri Grubu’nun stratejik pazarlama bölümünde çalıştı. Eczacıbaşı, Ocak 2015’te Yapı Ürünleri Grubu’nun Mutfak İş Alanında Genel Müdürlük görevini üstlenerek, İntema Yaşam şirketini hayata geçirdi.

Emre Eczacıbaşı, 2019 yılında Eczacıbaşı Holding İnovasyon ve Girişimcilik Koordinatörlüğü görevini yürütmeye başladı.

Agi Veres

Agi Veres, 2019 yılından beri UNDP Avrupa Bağımsız Devletler Topluluğu Bölge Direktör Yardımcılığı görevinde bulunmaktadır. 2002’den bu yana UNDP’de genel merkez, bölge ve ülke düzeylerinde çeşitli görevlerde bulunmuştur. Şu anki görevi öncesinde UNDP Çin’de UNDP Mukim Temsilcisi, UNDP Lesotho’da (2011-2015) UNDP Daimi Temsilcisi Yardımcısı ve Bratislava Bölgesel Avrupa Merkezi ve BDT’de (2009-2011) Başkan Yardımcısı ve Kıdemli Program Koordinatörü olarak görev almıştır. Veres, sahadaki çalışması öncesinde New York’ta UNDP Genel Merkezi’nde Kurumsal Raporlama ve İş Analizi Takım Lideri (2005-2006) ve BİT İletişim Yöneticisi (2002-2005) olarak çalışmıştır. UNDP’ye katılmadan önce özel sektörde çalışan Veres, Accenture’da yönetim danışmanlığı yapmış, New York ve Macaristan’da organizasyonel verimlilik ve değişim yönetimi konularına odaklanmıştır (1997 -2002).

Batu Aksoy

İş hayatına 1998 yılında ABD’de kurulu bir telekomünikasyon şirketinde başlayan Batu Aksoy, 1999 yılı itibariyle Petrol & Enerji, Turizm & Gayrimenkul ve Uluslararası Ticaret sektörlerinde iştirakleri bulunan Aksoy Holding’in CEO ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili’dir. Aksoy Holding’in başlıca iştirakleri arasında Turcas Petrol, Conrad İstanbul Bosphorus Oteli ve Epique Island Bodrum yatırımı bulunuyor.

Batu Aksoy, 2006 yılı itibariyle Petrol & Enerji sektörleri odaklı bir yatırım şirketi olan Turcas Petrol A.Ş. (BİST:TRCAS) ve bağlı ortaklıklarının da İcra Kurulu Başkanı (CEO) ve Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Turcas’ın başlıca iştirakleri arasında Shell & Turcas Petrol A.Ş. (Fortune 500 Turkiye Listesi, #10), RWE & Turcas Güney Elektrik Üretim A.Ş. (ISO 500 Listesi, #130) ve Turcas Kuyucak Jeotermal Elektrik Üretim A.Ş. bulunuyor.

Batu Aksoy aynı zamanda, Şili İstanbul Fahri Konsolosu, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Üyesi ve Bölgesel Kalkınma Yuvarlak Masası Lideri, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Üyesi, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türk-Amerikan İş Konseyi (TAİK) ve Türk-Şili İş Konseyi Yönetim Kurulları Üyesi, 2013-14 döneminde Başkanlığını yaptığı Enerji Ticaret Derneği’nin (ETD) Üyesi, 2006-08 döneminde Başkanlığını yaptığı Petrol Platformu Derneği’nin (PETFORM) Üyesi ve Johns Hopkins Üniversitesi (JHU) Carey Bussiness School’da Dekan’ın Danışma Konseyi Üyesi’dir.

1977 yılında doğan Batu Aksoy evli ve iki çocuk sahibi. Çok iyi derecede İngilizce bilen Aksoy, Johns Hopkins Üniversitesi (Baltimore, ABD) Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 1998 yılında mezun oldu.

Claudio Tomasi

BM Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Mukim Temsilcisi olan Claudio Tomasi, Ağustos 2016 ve Kasım 2018 tarihleri arasında BM Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Ülke Direktörü olarak görev yapmıştır.

Tomasi bu görevinden önce 2012-2016 yılları arasında Küba’da, 2008-2012 arasında Nikaragua’da ve 2003-2007 arasında Dominik Cumhuriyeti’nde UNDP Mukim Temsilci Yardımcısı olarak görev almıştır. UNDP içinde ayrıca Panama ofisinde Mukim Temsilci Asistanı (2002) ve Hindistan ofisinde Yönetişim Program Yetkilisi (2001) olarak yer almıştır.

Claudio Tomasi, UNDP kariyeri öncesinde Avrupa Birliği’nde görev almış, uluslararası kariyerine ise bir BM Gönüllüsü (BMG) olarak Hindistan’da başlamıştır. Tomasi ayrıca pek çok STK, kalkınma araştırma kurumu, yerel örgüt ve kooperatif ile ortak çalışmalarda bulunmuştur.

Tomasi, yönetim, ortaklık geliştirme, siyasi danışmanlık,  program tasarımı, proje uygulama, savunuculuk ve araştırma gibi kalkınma alanının farklı yönlerinde üç kıtaya yayılan ve 20 yılı aşan bir deneyime sahiptir.

İtalyan vatandaşı olan Claudio Tomasi, sosyologdur. Trento Sosyoloji Üniversitesi’nin (İtalya) Sosyoloji ve Sosyal Planlama bölümünün ardından Londra Üniversitesi’nin (İngiltere) Doğu ve Afrika Çalışmaları Okulu’nda (SOAS) Kalkınma Çalışmaları alanında yüksek lisans yapmıştır. Tomasi, New York City Üniversitesi’nin (CUNY) Siyasal Bilimler bölümünde misafir yüksek lisans öğrencisi olarak da eğitim almıştır.

Evli ve Fabrizio ve Maia adlı iki çocuk babasıdır.

İrem Oral Kayacık

1981 doğumlu İrem Oral Kayacık, İstanbul Robert Lisesi’nden sonra Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olmuştur. New York Columbia Üniversitesi’nde, Gayrimenkul ve Finans üzerine MBA programını tamamlamıştır.

İş hayatına, L’oreal Paris ofisinde Satış bölümünde başlayan İrem Oral Kayacık, sonrasında Pepsi Bottling Group’ta Ticari Pazarlama Analisti görevinde bulunmuştur. 2005 yılında, Odak Group bünyesine katılarak grup şirketlerinde farklı kademelerde çalışmıştır. Katı yakıtlar, gayrimenkul finansmanı ve proje geliştirme alanlarına odaklanmıştır. İzmir, Adapazarı ve Antalya Agora Alışveriş Merkezleri projelerinin finans, geliştirme, kiralama ve yönetim aşamalarında etkin rol almıştır. Kurumiçi girişimcilik inancıyla, 2008’den itibaren alışveriş merkezleri kapsamındaki Aile Eğlence Merkezleri ve Sinema gibi işletmelerin geliştirme süreçlerini yönetmiştir. Alışveriş Merkezleri İcra Kurulu Başkanı ve Odak Group Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

İş hayatının yanı sıra sivil toplum kuruluşlarına katkı sağlamaya önem vermektedir. Bu kapsamda, Tüsiad’da Yönetim Kurulu Üyesi görevini ve Girişimcilik ve Gençlik Yuvarlak Masası Başkanlığı görevini sürdürmektedir

İzel Levi Coşkun

1973 İstanbul doğumlu olan Dr. İzel Levi Coşkun, İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, University of lllinois at Urbana Champaign’de MBA yaptı. 2004-2014 yılları arasında Marmara Üniversitesi’nde girişimcilik dersi veren Dr. Coşkun “Kurumsal Sürdürülebilirlik” konulu teziyle Marmara Üniversitesi Pazarlama Bölümü’nde doktor oldu. 1991 yılında iş hayatına atılan Dr.Coşkun, muhasebe, bağımsız denetim, vergi, danışmanlık ve iç denetim alanlarında uzmanlık kazandı. Dr. İzel Levi Coşkun; Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik (SMMM), Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve Kamu Gözetimi Kurulu (KGK) lisanslarına sahiptir. 2010’dan beri muhasebe, denetim, vergi ve danışmanlık şirketi Mazars Denge’nin CEO’su olarak görevini sürdüren Dr. İzel Levi Coşkun, 2018’den beri Kurumsal Sürdürülebilirlik Elçisi olarak Mazars’da ve tüm paydaşlarında sürdürülebilirlik bakış açısının yaygınlaştırmak için çaba sarf etmektedir.

Dr. İzel Levi Coşkun çeşitli sektörlerdeki tecrübesini “Sürdürülebilirlik” ve “Girişimcilik” temel değerleriyle birleştirdi. Dr. Coşkun, Harvard Business Review blog ve Dünya Gazetesi gibi Türkiye’nin önde gelen iş yayınları için “Sürdürülebilirlik” ve “Girişimcilik” üzerine köşe yazıları yazmaya devam ediyor.

İngilizce ve Fransızca bilen Dr. Coşkun ayrıca, TÜSİAD YK Yedek Üyesi ve aynı zamanda TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! programının Çalışma Grubu Başkanı, TÜGİAD, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odalar Birliği (TÜRMOB), Türkiye Muhasebe Uzmanları Derneği, Endeavor, Türkiye Iç Denetim Enstitüsü (TİDE) , Türkiye Bilişim Vakfı YK üyeliği, Buğday Derneği, Gökçeada Gönüllüleri Derneği, TAİDER, TURMEPA, ADYSK ve Şeffaflık Derneği üyesidir.

Ozan Diren

Ozan Diren, Türkiye’nin yerli sermayeli ilk meyve suyu ve lider içecek markalarından DİMES’in liderliğini üstleniyor.

DİMES bünyesinde çalışmaya, üniversite yıllarında başlayan Ozan Diren, şirketin tüm departmanlarında, her kademede aktif görevde bulundu. Aynı dönemde yüksek eğitime devam eden Diren, 1997’de İTÜ’den endüstri mühendisi, 1999 yılında ABD’de University of Hartford’tan Pazarlama yüksek lisans diplomalarını aldı ve ardından, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nün Finans İhtisas Programı’nı bitirdi.

1999 itibarıyla gelişen rekabet koşulları ve vizyon doğrultusunda, DİMES bünyesinde Nobel Pazarlama Ltd. Şti.’nin kurucu Genel Müdürlüğünü üstlendi ve 2011 yılında DİMES CEO’luğuna getirildi.

Ozan Diren, TÜRKONFED’in yanı sıra, MEYED Yönetim Kurulu üyesi; TÜSİAD, TGDF, ASÜD, SETBİR ve ŞÜD üyesidir.

Diren, evli ve üç çocuk babasıdır.

Öner Çelebi

1968 yılında Zile’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Zile’de tamamladıktan sonra İTÜ Elektrik Mühendisliği bölümünü, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü master programını ve Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdi.

Halen elektrik sektöründe faaliyetlerini sürdüren Omega Grup şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO olarak görev yapmaktadır.

Omega grup bünyesinde:
Anahtar teslimi elektrik taahhüt işleri yapan Omega Mühendislik,
Elektrik panosu üreten Omega Pano ve
Türkiye genelinde elektrik, mekanik bakım ve onarım hizmetleri sağlayan Proasist Teknik Hizmetler firmaları bulunmaktadır.

2017 yılında Sofya’da Endeavor girişimcisi seçilen Öner Çelebi, TÜSİAD TÜRKONFED, ETMD, TEDAR, ENDEAVOR, EMO ve İTÜ Mezunlar Derneği üyesidir.

Borgip, İşimi Yönetebiliyorum ve İTÜ-MD organizasyonlarında mentor olarak katkı sağlamaktadır.

Evli ve 1 çocuk babasıdır.

Sahba Sobhani

Sobhani, özel sektörde Silikon Vadisi, Singapur ve UNDP’de Program Danışmanı, Takım Lideri ve Program Yöneticisi olarak, UNDP’nin yakın zaman önce onaylanan özel sektör stratejisinde teknik başkanlık dahil olmak üzere, 19 yıllık deneyime sahiptir. Yüzden fazla şirket ve iş dünyası örgütü ile özel sektörde ortaklık geliştirme ve savunuculuk deneyimine, operasyonel liderlik, innovasyon ve iş dünyası ve kalkınma alanında UNDP öncülüğünde altı stratejik çok paydaşlı ortaklık ve girişimin yönetiminde başarılı geçmişe sahip (Afrika Finansal Piyasalar Girişimi, Özel Sektör ve Kalkınma Komisyonu, Büyüyen Kapsayıcı Piyasalar Girişimi, İstanbul Uluslararası Özel Sektör ve Kalkınma Merkezi, İş Dünyası Eylem Çağrısı İttifakı ve İş Dünyası Ağı Girişimi).

Sobhani ayrıca, kalkınmada özel sektör etkisi konusunda UNDP öncülüğünde hazırlanmış 6 büyük raporun başyazarı ve içerik yöneticisidir: 2003 African Stock Exchanges Handbook [Afrika Borsaları Elkitabı, 2003], 2004 Report of the Commission on the Private Sector and Development: Unleashing Entrepreneurship: Making Business for the Poor [Özel Sektör ve Kalkınma Komisyonu Raporu, 2004: Herkes için Değer Yaratmak, Yoksullarla İş Yapma Stratejileri], 2010 Growing Inclusive Markets Initiative [Büyüyen Kapsayıcı Piyasalar Girişimi, 2010], MDG Report, 2017 Unchartered Waters: Blending Value and Values for Social Impact Through The SDGs [MDG Raporu, 2017. Keşfedilmemiş Sular: SKA’lar yoluyla Sosyal Etki için Değerleri Harmanlamak].

Sobhani, Yale Üniversitesi ve Fletcher Diplomasi Okulu (ABD) mezunudur.

Ümit Nazlı Boyner

Yüksek öğrenimini University of Rochester, New York’ta tamamlayan Ümit Boyner, iş hayatına Chemical Mitsui Bank Kredi Pazarlama bölümünde başladı. Daha sonra sırasıyla Turcas Petrolcülük A.Ş.’de Finans Müdürü ve Türk Petrol Holding A.Ş. Hazine Bölümü’nde Yatırım Direktörü olarak çalıştı. 1996 yılında Boyner Holding A.Ş.’de Finansman Direktörü olarak çalışmaya başlayan Ümit Boyner, 2006 yılından bu yana Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.

Ümit Boyner TÜSİAD’a 2010-2013 yılları arasında başkanlık yaptı. KAGİDER’in kurucuları arasında yer aldı. Bugün de TEGV, Girişimcilik Vakfı, Tohum Otizm Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi ve L’Institut du Bosphore’un Bilim Komitesi Eş Başkanı görevlerini yürütüyor. Dünyanın en büyük ticaret sigortası şirketi Euler Hermes’in Yönetim Kurulu üyesi ve Amerikan Chubb Sigorta’nın Uluslararası Danışma Kurulu’nda olan Ümit Boyner ayrıca, Boyner Grup bünyesindeki toplumsal cinsiyet eşitliği, kadın girişimciliği, sürdürülebilirlik ve sosyal girişimcilik projelerine destek veriyor.

Fransa ve Türkiye arasındaki sosyo-ekonomik ilişkilerin gelişimine katkılarından dolayı kendisine, 2013 yılında “Légion d’Honneur” nişanı verildi.

Arda Batu
TÜRKONFED

The Browning School’da lise öğrenimini tamamlayan Arda Batu, 2001 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Avrupa Parlamentosu’nda stajını tamamlayarak, 2004 yılında Marmara Üniversitesi Avrupa Topluluğu Enstitüsü’nden “Yüksek Lisans” derecesini aldı.

2003 yılında, Yeditepe Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak profesyonel hayatına başladı. 2007 – 2010 yıllarında akademik ve sivil toplum çalışmalarının yanında hukuk ve yatırım danışmanlığı şirketi HB Consultancy Group’da proje yöneticisi olarak görev aldı. 2010 – 2011 yıllarında Londra merkezli Aleph Consulting şirketinde siyasi ve ekonomik risk analiz danışmanı olarak çalıştı.

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu’ndaki (TÜRKONFED) Genel Sekreterlik & Yönetim Kurulu üyeliği görevi öncesinde StratejiCo isimli stratejik iletişim ve danışmanlık şirketinde yöneticiliğin yanı sıra akademik ve sivil toplum çalışmalarına devam etti.

Federal Mogul İzmit Piston A.Ş.’de bağımsız yönetim kurulu, Ekonomi ve Dış Politika Araştırma Merkezi (EDAM) yönetim kurulu ve Turkish Policy Quarterly yazı kurulunda bulunan Batu, Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler, NATO: Kamu Diplomasi Bölümü, Dünya Bankası, GMF gibi çeşitli kuruluşlarla projeler tasarlayıp yönetti.

Melda Çele
Global Compact Türkiye Genel Sekreteri

Melda Çele TÜSİAD’ın sürdürülebilir kalkınma, yatırım ortamı, girişimcilik ve gençlik alanlarından sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı’dır. Bu görevi çerçevesinde TÜSİAD, TÜRKONFED ve UNDP tarafından özel sektörün sürdürülebilir kalkınma hedeflerini desteklemek ve ortaklıklar kurmak üzere başlattığı ilk ortak eylem platformu olan Hedefler için İş Dünyası Platformu’nda yer alıyor. Aynı zamanda sürdürülebilir ve kapsayıcı küresel ekonominin sağlanması amacıyla Birleşmiş Milletler tarafından başlatılan ve Türkiye’de sekretaryası TÜSİAD tarafından yürütülen UN Global Compact inisiyatifinin Genel Sekreteri’dir.

Melda Çele, Robert Kolej mezunudur. Öğrenimine Koç Üniversitesi’nde sosyoloji bölümünde devam eden Çele, yüksek lisansını Essex Üniversitesi’nde Avrupa Birleşmesi alanında tamamladı.

Hansın Doğan
UNDP

Hansın Doğan, özel sektörün kalkınmadaki rolünü geliştirme konusunda uzmanlaştı. Kapsayıcı ve sorumlu iş yapma yöntemlerinin yaygınlaşması için çalışıyor ve SKA kapsamında sosyal ve çevresel sorunların giderilmesi için 50’den fazla kamu-özel ortaklığı ve kurumsal sosyal sorumluluk projesi geliştirip yönetti. Global Compact Türkiye Ağı, UNDP Uluslararası İstanbul Özel Sektör ve Kalkınma Merkezi, Business Call to Action, Connecting Business Initiative Türkiye Ağı, Hedefler için İş Dünyası Platformu, csrblog.com dahil olmak üzere birçok özel sektör platformunun ve kalkınma için politika merkezinin oluşturulmasında ve yönetilmesinde liderlik yapmış ya da önemli katkılarda bulundu. UNDP’ye katılmadan önce Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde akademik görevde bulunmuş ve eski T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı, Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü, Fulbright Komisyonu, Türkiye Kömür Madenciliği Enstitüsü, GTZ ve Ankara’daki ABD Büyükelçiliği’nde danışmanlık görevlerinde bulundu. Ankara Üniversitesi SBF’den işletme lisans derecesine ve Exeter Üniversitesi’nden Avrupa Çalışmaları üzerine yüksek lisans derecesine sahiptir.

Simay Kardeş
Hedefler için İş Dünyası, Direktör Yardımcısı

2005 yılından beri çeşitli gönüllülük ve sivil alan çalışmalarında aktif olarak yer alan Kardeş, işletme, sivil toplum kuruluşları yönetimi ve uluslararası ilişkiler alanlarında akademik eğitim almıştır. UNDP’ye katılmadan önce UNV, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, EXPO 2020 İzmir Genel Sekreterliği, World Learning gibi kuruluşlarda uluslararası lobicilik, gönüllülük, kalkınma, çatışma yönetimi, uluslararası değişim programları alanlarında profesyonel çalışmalar yürütmüştür.

Merve Birdal
Hedefler için İş Dünyası, Platform Asistanı

Hedefler için İş Dünyası Platformu’nda platform asistanı olarak çalışan Merve Birdal, lisans eğitimini Galatasaray Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde ve Sciences Po Rennes’de tamamlamıştır. Münih Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Sürdürülebilirlik, teknoloji ve inovasyon politikalarına ilgi duyan Merve Birdal, Hedefler için İş Dünyası ekibine katılmadan önce TEPAV ve UNDP’de stajyer olarak çalışmıştır.

X