Yönetim Kurulu

 • Şükrü Ünlütürk
  Şükrü Ünlütürk
  Başkan
 • Emre Eczacıbaşı
  Emre Eczacıbaşı
  Başkan Yardımcısı
 • Ayça Eroğlu
  Ayça Eroğlu
 • İrem Oral Kayacık
  İrem Oral Kayacık
 • İzel Levi Coşkun
  İzel Levi Coşkun
 • Louisa Vinton
  Louisa Vinton
 • Ozan Diren
  Ozan Diren
 • Öner Çelebi
  Öner Çelebi
 • Sahba Sobhani
  Sahba Sobhani
 • Suren Poghosyan
  Suren Poghosyan

Koordinasyon Ekibi

 • Arda Batu
  Arda Batu
  TÜRKONFED
 • Melda Çele
  Melda Çele
  TÜSİAD & UN Global Compact Türkiye
 • Hansın Doğan
  Hansın Doğan
  UNDP
 • Nezahat Yıldırım
  Nezahat Yıldırım
  Hedefler için İş Dünyası, Direktör
 • Simay Kardeş
  Simay Kardeş
  Hedefler için İş Dünyası, Direktör Yardımcısı
 • Merve Birdal Griessl
  Merve Birdal Griessl
  Hedefler için İş Dünyası, Kıdemli Proje Asistanı
 • Güneş Aksoy
  Güneş Aksoy
  Hedefler için İş Dünyası, Platform Stajyeri
Şükrü Ünlütürk
Başkan

1956 yılında Isparta Eğridir’de doğdu. Orta öğretimini parasız yatılı olarak İzmir Buca Lisesi’nde tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Maden Mühendisliği bölümünden 1979 yılında mezun oldu.

Çalışma hayatına, ilk olarak Çalışma Bakanlığı bünyesinde İş Müfettişi olarak başladı. Bu görevini 1982 yılına kadar sürdürdükten sonra madencilik, tekstil-konfeksiyon alanlarında çeşitli özel sektör kuruluşlarında çalıtı. 1987 yılında eşi Günseli Ünlütürk ve kardeşi Sabri Ünlütürk ile Sun Tekstil A.Ş.’yi kurdu. Halen Sun grup şirketlerinden Ekoten A.Ş.  Yönetim Kurulu başkanı olarak görevine devam ediyor.

1995-1998 yılları arasında Ege İhracatçılar Birliği (EİB) Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Ege İhracatçılar Birliği Başkanlar Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. Tekstil Araştırma ve Geliştirme Vakfı (TARGEV), Aile İşletmeleri Derneği (TAİDER), Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Tic. A.Ş. (TARKEM) tarafından kurulmuş olan Kentimiz Derneği, Mahalle Afet Gönülleri Vakfı (MAG), Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) vakıf ve derneklerinin kurucu üyeliklerini yaptı. Halen bu vakıf ve derneklerde çalışmalarına devam etmekte olup ayrıca “Daha İyi Yargı” ve Greenpeace Derneği üyesidir.

Ünlütürk, Türkiye Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Sektörel Dernekler Federasyonyu (SEDEFED), DEİK Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu gibi iş dünyası örgütlerinde Yönetim Kurulu üyesi ve Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Halen Türkonfed ve Kalder Danışma Kurulu üyesi ve Egiad Danışma Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Emre Eczacıbaşı
Başkan Yardımcısı

Lisans eğitimini 2006’da Harvard Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tamamlayan Emre Eczacıbaşı, 2011’de Colombia Business School’dan işletme yüksek lisans diploması aldı. Kariyerine PricewaterhouseCoopers (PwC) Türkiye’de finansal danışman olarak başlayan Eczacıbaşı, 2008 yılında Eczacıbaşı Holding Stratejik Pazarlama ve Finansman Grup Başkanlığı’na geçti. 2011-2013 döneminde Amerika’da mikrofinans ve sosyal girişimcilik projeleri gerçekleştirdi, 2013-2014 yıllarında ise Yapı Ürünleri Grubu’nun stratejik pazarlama bölümünde çalıştı. Eczacıbaşı, Ocak 2015’te Yapı Ürünleri Grubu’nun Mutfak İş Alanında Genel Müdürlük görevini üstlenerek, İntema Yaşam şirketini hayata geçirdi.

Emre Eczacıbaşı, 2019 yılında Eczacıbaşı Holding İnovasyon ve Girişimcilik Koordinatörlüğü görevini yürütmeye başladı.

Ayça Eroğlu

1979 doğumlu olan Ayça Eroğlu, lise öğrenimini Nişantaşı Işık Lisesi’nde tamamlandıktan sonra Koç Üniversitesi Ekonomi bölümden mezun oldu. Sonrasında Boğaziçi Üniversitesi Executive MBA programını tamamladı. İş hayatının ilk yıllarında Ernst&Young firmasında finansal denetim görevini yürüttükten sonra 2004 yılında HSK’da göreve başladı. 2004-2010 yılları arasında HSK’da satınalma, dış ticaret, satış, pazarlama ve finans gibi farklı departmanlarda görev aldı. 2010-2012 yılları arasında Systemair HSK birleşmesinin tüm operasyon sürecini yöneten Ayça Eroğlu, 2012 yılında Systemair ve HSK birleşmesinden sonra Genel Müdürlük pozisyonuna atandı. Bugün Systemair Türkiye Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, geri dönüşüm sektöründe faaliyet gösteren RVM Systems Türkiye’nin İcra Kurulu Üyesi ve otomasyon sektöründe global bir oyuncu olan Regin Türkiye’nin Yönetim Kurulu Üyesi olarak yoluna devam etmektedir.

2015 yılından beri Uluslararası Rekabetçilik Komisyonu (URK) Başkanı olan Eroğlu, Türkiye iklimlendirme sektörünün ihracatının artmasıyla ilgili fiili olarak çalışmalar yürütmekte, aynı zamanda ISKAV’ın (Isıtma Soğutma Klima Araştırma ve Eğitim Vakfı) Danışma Kurulu Üyesi olarak devam etmektedir. Sektör dışında ise İsveç Ticaret Merkezi Derneği (SCC) ve AKUT Yönetim Kurulunda bulunmaktadır. Aynı zamanda, Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği (GYİAD) üyesi olmakla beraber TÜRKONFED Yönetim Kurulu’nda aktif olarak rol almaktadır

İrem Oral Kayacık

1981 doğumlu İrem Oral Kayacık, İstanbul Robert Lisesi’nden sonra Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olmuştur. New York Columbia Üniversitesi’nde, Gayrimenkul ve Finans üzerine MBA programını tamamlamıştır.

İş hayatına, L’oreal Paris ofisinde Satış bölümünde başlayan İrem Oral Kayacık, sonrasında Pepsi Bottling Group’ta Ticari Pazarlama Analisti görevinde bulunmuştur. 2005 yılında, Odak Group bünyesine katılarak grup şirketlerinde farklı kademelerde çalışmıştır. Katı yakıtlar, gayrimenkul finansmanı ve proje geliştirme alanlarına odaklanmıştır. İzmir, Adapazarı ve Antalya Agora Alışveriş Merkezleri projelerinin finans, geliştirme, kiralama ve yönetim aşamalarında etkin rol almıştır. Kurumiçi girişimcilik inancıyla, 2008’den itibaren alışveriş merkezleri kapsamındaki Aile Eğlence Merkezleri ve Sinema gibi işletmelerin geliştirme süreçlerini yönetmiştir. Alışveriş Merkezleri İcra Kurulu Başkanı ve Odak Group Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

İş hayatının yanı sıra sivil toplum kuruluşlarına katkı sağlamaya önem vermektedir. Bu kapsamda, Tüsiad’da Yönetim Kurulu Üyesi görevini ve Girişimcilik ve Gençlik Yuvarlak Masası Başkanlığı görevini sürdürmektedir

İzel Levi Coşkun

1973 İstanbul doğumlu olan Dr. İzel Levi Coşkun, İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, University of lllinois at Urbana Champaign’de MBA yaptı. 2004-2014 yılları arasında Marmara Üniversitesi’nde girişimcilik dersi veren Dr. Coşkun “Kurumsal Sürdürülebilirlik” konulu teziyle Marmara Üniversitesi Pazarlama Bölümü’nde doktor oldu. 1991 yılında iş hayatına atılan Dr.Coşkun, muhasebe, bağımsız denetim, vergi, danışmanlık ve iç denetim alanlarında uzmanlık kazandı. Dr. İzel Levi Coşkun; Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik (SMMM), Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve Kamu Gözetimi Kurulu (KGK) lisanslarına sahiptir. 2010’dan beri muhasebe, denetim, vergi ve danışmanlık şirketi Mazars Denge’nin CEO’su olarak görevini sürdüren Dr. İzel Levi Coşkun, 2018’den beri Kurumsal Sürdürülebilirlik Elçisi olarak Mazars’da ve tüm paydaşlarında sürdürülebilirlik bakış açısının yaygınlaştırmak için çaba sarf etmektedir.

Dr. İzel Levi Coşkun çeşitli sektörlerdeki tecrübesini “Sürdürülebilirlik” ve “Girişimcilik” temel değerleriyle birleştirdi. Dr. Coşkun, Harvard Business Review blog ve Dünya Gazetesi gibi Türkiye’nin önde gelen iş yayınları için “Sürdürülebilirlik” ve “Girişimcilik” üzerine köşe yazıları yazmaya devam ediyor.

İngilizce ve Fransızca bilen Dr. Coşkun ayrıca, TÜSİAD YK Yedek Üyesi ve aynı zamanda TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! programının Çalışma Grubu Başkanı, TÜGİAD, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odalar Birliği (TÜRMOB), Türkiye Muhasebe Uzmanları Derneği, Endeavor, Türkiye Iç Denetim Enstitüsü (TİDE) , Türkiye Bilişim Vakfı YK üyeliği, Buğday Derneği, Gökçeada Gönüllüleri Derneği, TAİDER, TURMEPA, ADYSK ve Şeffaflık Derneği üyesidir.

Louisa Vinton

Louisa Vinton, Mayıs 2021 itibarıyla UNDP’nin Türkiye’deki Mukim Temsilcisi olarak görevine başlamıştır. Vinton, Avrupa ve Orta Asya Bölgesi Bürosu’nun kapsadığı bölgede 30 yılı aşkın tecrübeye sahip bir kalkınma uzmanıdır.
Vinton, Türkiye’deki görevinden önce, Kasım 2018’den Mart 2021’e kadar UNDP’nin Gürcistan Mukim Temsilcisi olarak görev yapmıştır. Bunun öncesinde, Kasım 2013’ten Ekim 2018’e kadar Kuzey Makedonya’da; Temmuz 2010’dan Haziran 2014’e kadar ise Hırvatistan’da BM Mukim Koordinatörü ve UNDP Mukim Temsilcisi olarak görev almıştır.

Vinton bu görevlerinde UNDP’nin istihdam yaratımı ve girişimcilik, mesleki eğitim, kamu hizmetlerinin sunumu, yerel ve bölgesel ekonomik kalkınma, toplumsal kapsayıcılık, toplumsal cinsiyet eşitliği, insan hakları, sel önleme, doğa koruma, enerji verimliliği, iklim dayanıklılığı, kriz önleme ve çatışma sonrası toparlanma alanlarındaki girişimlerinin liderliğini başarıyla üstlenmiştir. Birleşmiş Milletler’in Kuzey Makedonya’da 2015-2016 yıllarındaki göçmen krizine yanıtını yönetmiş, 2020-2021 yıllarında Gürcistan’ın COVID-19’a sosyo-ekonomik yanıt ve düze çıkış çabalarında öncü olmuştur. Vinton’un hükümetler, sivil toplum, özel sektör, akademi ve uluslararası toplumla ortaklık kurma konularında ciddi bir deneyimi vardır.

UNDP’de ilk olarak Şubat 2004’te New York’ta Avrupa ve Orta Asya Bölgesel Bürosu Alt Bölge Bölüm Başkanı olarak görev yapmaya başlamış ve UNDP’nin Ermenistan, Azerbaycan, Belarus, Gürcistan, Moldova, Rusya Federasyonu ve Ukrayna’daki girişimlerinin sorumluluğunu üstlenmiştir. Ayrıca BM’nin 1986 Çernobil nükleer kazasının ardında bıraktığı gündem ile ilgili konulardaki koordinasyonunu yönetmiştir.

UNDP’ye katılmadan önce, Economist Intelligence Unit’te dokuz yıl çalışan Vinton, burada önce “Doğu Avrupa İş Dünyası” haftalık haber bülteninin editörlüğü ve şirketin Viyana’daki Doğu Avrupa ticari yayımcılık operasyonlarının Genel Yayın Yönetmenliği görevlerini ifa etmiş ve daha sonra şirketin New York’taki İcra Hizmetleri biriminin başkanlığını yapmıştır. Vinton etkili iletişimin destekçisidir ve savunuculuk ve mesaj ulaştırma konularında üstün kabiliyetlere sahiptir.

Louisa Vinton, 1988 ile 1994 yılları arasında Münih’teki “Radio Free Europe / Radio Liberty, Inc.” için Kıdemli Araştırma Uzmanı olarak çalışmış ve Polonya siyaseti ve ekonomisi konusunda uzmanlaşmıştır.
Cornell Universitesi Rus Çalışmaları bölümünde lisans eğitimini, Michigan Üniversitesi Tarih bölümünde ise yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. İngilizce dışında, Hırvatça, Almanca, Lehçe ve Rusça dillerinde günlük konuşmalarını sürdürebilecek kapasiteye sahiptir.

Ozan Diren

Ozan Diren, Türkiye’nin yerli sermayeli ilk meyve suyu ve lider içecek markalarından DİMES’in liderliğini üstleniyor.

DİMES bünyesinde çalışmaya, üniversite yıllarında başlayan Ozan Diren, şirketin tüm departmanlarında, her kademede aktif görevde bulundu. Aynı dönemde yüksek eğitime devam eden Diren, 1997’de İTÜ’den endüstri mühendisi, 1999 yılında ABD’de University of Hartford’tan Pazarlama yüksek lisans diplomalarını aldı ve ardından, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nün Finans İhtisas Programı’nı bitirdi.

1999 itibarıyla gelişen rekabet koşulları ve vizyon doğrultusunda, DİMES bünyesinde Nobel Pazarlama Ltd. Şti.’nin kurucu Genel Müdürlüğünü üstlendi ve 2011 yılında DİMES CEO’luğuna getirildi.

Ozan Diren, TÜRKONFED’in yanı sıra, MEYED Yönetim Kurulu üyesi; TÜSİAD, TGDF, ASÜD, SETBİR ve ŞÜD üyesidir.

Diren, evli ve üç çocuk babasıdır.

Öner Çelebi

1968 yılında Zile’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Zile’de tamamladıktan sonra İTÜ Elektrik Mühendisliği bölümünü, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü master programını ve Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdi.

Halen elektrik sektöründe faaliyetlerini sürdüren Omega Grup şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO olarak görev yapmaktadır.

Omega grup bünyesinde:
Anahtar teslimi elektrik taahhüt işleri yapan Omega Mühendislik,
Elektrik panosu üreten Omega Pano ve
Türkiye genelinde elektrik, mekanik bakım ve onarım hizmetleri sağlayan Proasist Teknik Hizmetler firmaları bulunmaktadır.

2017 yılında Sofya’da Endeavor girişimcisi seçilen Öner Çelebi, TÜSİAD TÜRKONFED, ETMD, TEDAR, ENDEAVOR, EMO ve İTÜ Mezunlar Derneği üyesidir.

Borgip, İşimi Yönetebiliyorum ve İTÜ-MD organizasyonlarında mentor olarak katkı sağlamaktadır.

Evli ve 1 çocuk babasıdır.

Sahba Sobhani

Sobhani, özel sektörde Silikon Vadisi, Singapur ve UNDP’de Program Danışmanı, Takım Lideri ve Program Yöneticisi olarak, UNDP’nin yakın zaman önce onaylanan özel sektör stratejisinde teknik başkanlık dahil olmak üzere, 19 yıllık deneyime sahiptir. Yüzden fazla şirket ve iş dünyası örgütü ile özel sektörde ortaklık geliştirme ve savunuculuk deneyimine, operasyonel liderlik, innovasyon ve iş dünyası ve kalkınma alanında UNDP öncülüğünde altı stratejik çok paydaşlı ortaklık ve girişimin yönetiminde başarılı geçmişe sahip (Afrika Finansal Piyasalar Girişimi, Özel Sektör ve Kalkınma Komisyonu, Büyüyen Kapsayıcı Piyasalar Girişimi, İstanbul Uluslararası Özel Sektör ve Kalkınma Merkezi, İş Dünyası Eylem Çağrısı İttifakı ve İş Dünyası Ağı Girişimi).

Sobhani ayrıca, kalkınmada özel sektör etkisi konusunda UNDP öncülüğünde hazırlanmış 6 büyük raporun başyazarı ve içerik yöneticisidir: 2003 African Stock Exchanges Handbook [Afrika Borsaları Elkitabı, 2003], 2004 Report of the Commission on the Private Sector and Development: Unleashing Entrepreneurship: Making Business for the Poor [Özel Sektör ve Kalkınma Komisyonu Raporu, 2004: Herkes için Değer Yaratmak, Yoksullarla İş Yapma Stratejileri], 2010 Growing Inclusive Markets Initiative [Büyüyen Kapsayıcı Piyasalar Girişimi, 2010], MDG Report, 2017 Unchartered Waters: Blending Value and Values for Social Impact Through The SDGs [MDG Raporu, 2017. Keşfedilmemiş Sular: SKA’lar yoluyla Sosyal Etki için Değerleri Harmanlamak].

Sobhani, Yale Üniversitesi ve Fletcher Diplomasi Okulu (ABD) mezunudur.

Suren Poghosyan

Suren Poghosyan, geçiş ve gelişmekte olan ülkelerde Kamu Mali Yönetimi reformları ile bütçe politikaları konusunda yirmi dört yılı aşkın deneyime sahip bir doktora ekonomistidir. 2014 yılından itibaren Suren Poghosyan, İklim Değişikliği ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini çerçevesinde, yönetişim ve bütçe sistemleri iyileştirmeleri için Asya-Pasifik, Doğu Avrupa, Güney Kafkasya ve Orta Asya ülkelerini destekleyen UNDP ekibinin bir parçası olmuştur. Şu anda, Avrupa ve BDT bölgesini kapsayan UNDP İstanbul Bölgesel Merkezinde, SKH Finans Danışmanı olarak görev almaktadır. Aynı zamanda UNDP Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri için Bütçeleme Rehberi’nin baş yazarıdır.

Suren Poghosyan, UNDP’ye katılmadan önce, DFID, ADB, WB, OECD, GIZ ve program bazlı bütçelemeyi ve diğer Kamu Mali Yönetimi reformlarını destekleyen BM yan kuruluşları ile Avrupa ve BDT bölgesinde çalışmıştır.

Arda Batu
TÜRKONFED

The Browning School’da lise öğrenimini tamamlayan Arda Batu, 2001 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Avrupa Parlamentosu’nda stajını tamamlayarak, 2004 yılında Marmara Üniversitesi Avrupa Topluluğu Enstitüsü’nden “Yüksek Lisans” derecesini aldı.

2003 yılında, Yeditepe Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak profesyonel hayatına başladı. 2007 – 2010 yıllarında akademik ve sivil toplum çalışmalarının yanında hukuk ve yatırım danışmanlığı şirketi HB Consultancy Group’da proje yöneticisi olarak görev aldı. 2010 – 2011 yıllarında Londra merkezli Aleph Consulting şirketinde siyasi ve ekonomik risk analiz danışmanı olarak çalıştı.

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu’ndaki (TÜRKONFED) Genel Sekreterlik & Yönetim Kurulu üyeliği görevi öncesinde StratejiCo isimli stratejik iletişim ve danışmanlık şirketinde yöneticiliğin yanı sıra akademik ve sivil toplum çalışmalarına devam etti.

Federal Mogul İzmit Piston A.Ş.’de bağımsız yönetim kurulu, Ekonomi ve Dış Politika Araştırma Merkezi (EDAM) yönetim kurulu ve Turkish Policy Quarterly yazı kurulunda bulunan Batu, Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler, NATO: Kamu Diplomasi Bölümü, Dünya Bankası, GMF gibi çeşitli kuruluşlarla projeler tasarlayıp yönetti.

Melda Çele
TÜSİAD & UN Global Compact Türkiye

Melda Çele TÜSİAD’ın sürdürülebilir kalkınma, yatırım ortamı, girişimcilik ve gençlik alanlarından sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı’dır. Bu görevi çerçevesinde TÜSİAD, TÜRKONFED ve UNDP tarafından özel sektörün sürdürülebilir kalkınma hedeflerini desteklemek ve ortaklıklar kurmak üzere başlattığı ilk ortak eylem platformu olan Hedefler için İş Dünyası Platformu’nda yer alıyor. Aynı zamanda sürdürülebilir ve kapsayıcı küresel ekonominin sağlanması amacıyla Birleşmiş Milletler tarafından başlatılan ve Türkiye’de sekretaryası TÜSİAD tarafından yürütülen UN Global Compact inisiyatifinin Genel Sekreteri’dir.

Melda Çele, Robert Kolej mezunudur. Öğrenimine Koç Üniversitesi’nde sosyoloji bölümünde devam eden Çele, yüksek lisansını Essex Üniversitesi’nde Avrupa Birleşmesi alanında tamamladı.

Hansın Doğan
UNDP

Hansın Doğan, özel sektörün kalkınmadaki rolünü geliştirme konusunda uzmanlaştı. Kapsayıcı ve sorumlu iş yapma yöntemlerinin yaygınlaşması için çalışıyor ve SKA kapsamında sosyal ve çevresel sorunların giderilmesi için 50’den fazla kamu-özel ortaklığı ve kurumsal sosyal sorumluluk projesi geliştirip yönetti. Global Compact Türkiye Ağı, UNDP Uluslararası İstanbul Özel Sektör ve Kalkınma Merkezi, Business Call to Action, Connecting Business Initiative Türkiye Ağı, Hedefler için İş Dünyası Platformu, csrblog.com dahil olmak üzere birçok özel sektör platformunun ve kalkınma için politika merkezinin oluşturulmasında ve yönetilmesinde liderlik yapmış ya da önemli katkılarda bulundu. UNDP’ye katılmadan önce Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde akademik görevde bulunmuş ve eski T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı, Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü, Fulbright Komisyonu, Türkiye Kömür Madenciliği Enstitüsü, GTZ ve Ankara’daki ABD Büyükelçiliği’nde danışmanlık görevlerinde bulundu. Ankara Üniversitesi SBF’den işletme lisans derecesine ve Exeter Üniversitesi’nden Avrupa Çalışmaları üzerine yüksek lisans derecesine sahiptir.

Nezahat Yıldırım
Hedefler için İş Dünyası, Direktör

Nezahat Yıldırım, Los Angeles International Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, aynı kurumda Güney Türkiye’deki Mülteci Kamplarının Yönetimi üzerine tezli MBA programını tamamladı. Liderlik, siber güvenlik, savunuculuk ve uluslararası insani hukuk dâhil olmak üzere çeşitli alanlarında eğitimler alan Nezahat Yıldırım, Connecticut, Harvard, Ivy Tech, Kent State Unıversitesi, California Berkeley ve Leiden üniversitelerinden sertifikalar elde etti. Ayrıca, RedR UK’den ‘Acil Müdahale Yönetimi ve Liderlik’ alanında Ürdün’de eğitim aldı.

Nezahat Yıldırım kariyeri boyunca Türkiye, Ortadoğu ve Balkan ülkeleri ve Amerika Birleşik Devletleri’nde sivil toplum, uluslararası örgütler ve kamu kurumlarında etkin rol oynadı. AÇEV, UNESCO, UNICEF, Avrupa Birliği, ve ABD Dış İşleri Bakanlığı Çalışma Ofisi (DoL) projelerinde, proje lideri, bölge koordinatörü ve kıdemli danışman olarak yer alırken, Şanlıurfa’da AB Proje Ofisi kurucusu olarak görev yaptı. 1999 – 2005 tarihleri arasında Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde Futbol Hakemi olarak yer aldı.  2010 – 2014 yıllarında Bir Dilek Tut Türkiye’de 17 ilden sorumlu gönüllü Bölge Koordinatörlüğü pozisyonunu üstlendi. Yıldırım, 2014 – 2017 yıllarında Concern Worldwide kurumunda Kıdemli IK Yöneticisi ve Program Danışmanı görevini sürdürdükten sonra, World Vision International’da Kıdemli Dış ve Devlet İlişkileri Süpervizörü pozisyonunda yer aldı. Mart 2020 – Nisan 2021 tarihleri arasında Covid19 Pandemik Influenza Hazırlık & İyileşme Kıdemli Politika Danışmanı olarak çalıştı. Son olarak Hedefeler için İş Dünyası Platformu’na katılmadan önce, Makedonya’da Fortuna Consulting şirketinde Politikalar, Operasyonlar ve İşbirliği Kıdemli Direktörü olarak görev yaptı.   ARNOVA üyesi olarak akademik ve filantropi çalışmaları yürüten Yıldırım, Ağustos 2021 tarihi itibariyle Avrupa İnovasyon Konseyi ve KOBİ Yürütme Ajansı (EISMEA) – EIC Kadın Liderlik Programı kapsamında kadın girişimcilere mentorluk desteği sağlamaya devam ediyor.

Simay Kardeş
Hedefler için İş Dünyası, Direktör Yardımcısı

2005 yılından beri çeşitli gönüllülük ve sivil alan çalışmalarında aktif olarak yer alan Kardeş, işletme, sivil toplum kuruluşları yönetimi ve uluslararası ilişkiler alanlarında akademik eğitim almıştır. UNDP’ye katılmadan önce UNV, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, EXPO 2020 İzmir Genel Sekreterliği, World Learning gibi kuruluşlarda uluslararası lobicilik, gönüllülük, kalkınma, çatışma yönetimi, uluslararası değişim programları alanlarında profesyonel çalışmalar yürütmüştür.

Merve Birdal Griessl
Hedefler için İş Dünyası, Kıdemli Proje Asistanı

Hedefler için İş Dünyası Platformu’nda platform asistanı olarak çalışan Merve Birdal, lisans eğitimini Galatasaray Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde ve Sciences Po Rennes’de tamamlamıştır. Münih Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Sürdürülebilirlik, teknoloji ve inovasyon politikalarına ilgi duyan Merve Birdal, Hedefler için İş Dünyası ekibine katılmadan önce TEPAV ve UNDP’de stajyer olarak çalışmıştır.

Güneş Aksoy
Hedefler için İş Dünyası, Platform Stajyeri

Güneş Aksoy Hedefler için İş Dünyası Platformu’nda stajyer olarak görev almaktadır. Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamlamış olup aynı kurumda Medya ve Kültürel Çalışmalar bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.  Lisans yıllarında çeşitli gönüllük faaliyetlerine katılan Aksoy, kültür çalışmaları, iletişim ve sivil toplum konularına ilgi duymaktadır.

X