Yönetim Kurulu

 • Ümit Nazlı Boyner
  Ümit Nazlı Boyner
  Başkan
 • Şükrü Ünlütürk
  Şükrü Ünlütürk
  Başkan Yardımcısı
 • Prof. Dr. Yasemin Açık
  Prof. Dr. Yasemin Açık
 • Batu Aksoy
  Batu Aksoy
 • Ozan Diren
  Ozan Diren
 • Emre Eczacıbaşı
  Emre Eczacıbaşı
 • Özlem Özüner
  Özlem Özüner
 • Sahba Sobhani
  Sahba Sobhani
 • Irena Vojáčková-Sollorano
  Irena Vojáčková-Sollorano
 • Claudio Tomasi
  Claudio Tomasi

Koordinasyon Ekibi

 • Arda Batu
  Arda Batu
  TÜRKONFED
 • Melda Çele
  Melda Çele
  TÜSİAD
 • Hansın Doğan
  Hansın Doğan
  UNDP
 • Simay Kardeş
  Simay Kardeş
  Hedefler için İş Dünyası, Direktör Yardımcısı
 • Pelin Kihtir Öztürk
  Pelin Kihtir Öztürk
  Hedefler için İş Dünyası, Direktör
Ümit Nazlı Boyner
Başkan

Yüksek öğrenimini University of Rochester, New York’ta tamamlayan Ümit Boyner, iş hayatına Chemical Mitsui Bank Kredi Pazarlama bölümünde başladı. Daha sonra sırasıyla Turcas Petrolcülük A.Ş.’de Finans Müdürü ve Türk Petrol Holding A.Ş. Hazine Bölümü’nde Yatırım Direktörü olarak çalıştı. 1996 yılında Boyner Holding A.Ş.’de Finansman Direktörü olarak çalışmaya başlayan Ümit Boyner, 2006 yılından bu yana Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.

Ümit Boyner TÜSİAD’a 2010-2013 yılları arasında başkanlık yaptı. KAGİDER’in kurucuları arasında yer aldı. Bugün de TEGV, Girişimcilik Vakfı, Tohum Otizm Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi ve L’Institut du Bosphore’un Bilim Komitesi Eş Başkanı görevlerini yürütüyor. Dünyanın en büyük ticaret sigortası şirketi Euler Hermes’in Yönetim Kurulu üyesi ve Amerikan Chubb Sigorta’nın Uluslararası Danışma Kurulu’nda olan Ümit Boyner ayrıca, Boyner Grup bünyesindeki toplumsal cinsiyet eşitliği, kadın girişimciliği, sürdürülebilirlik ve sosyal girişimcilik projelerine destek veriyor.

Fransa ve Türkiye arasındaki sosyo-ekonomik ilişkilerin gelişimine katkılarından dolayı kendisine, 2013 yılında “Légion d’Honneur” nişanı verildi.

Şükrü Ünlütürk
Başkan Yardımcısı

1956 yılında Isparta Eğridir’de doğdu. Orta öğretimini parasız yatılı olarak İzmir Buca Lisesi’nde tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Maden Mühendisliği bölümünden 1979 yılında mezun oldu.

Çalışma hayatına, ilk olarak Çalışma Bakanlığı bünyesinde İş Müfettişi olarak başladı. Bu görevini 1982 yılına kadar sürdürdükten sonra madencilik, tekstil-konfeksiyon alanlarında çeşitli özel sektör kuruluşlarında çalıtı. 1987 yılında eşi Günseli Ünlütürk ve kardeşi Sabri Ünlütürk ile Sun Tekstil A.Ş.’yi kurdu. Halen Sun grup şirketlerinden Ekoten A.Ş.  Yönetim Kurulu başkanı olarak görevine devam ediyor.

1995-1998 yılları arasında Ege İhracatçılar Birliği (EİB) Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Ege İhracatçılar Birliği Başkanlar Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. Tekstil Araştırma ve Geliştirme Vakfı (TARGEV), Aile İşletmeleri Derneği (TAİDER), Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Tic. A.Ş. (TARKEM) tarafından kurulmuş olan Kentimiz Derneği, Mahalle Afet Gönülleri Vakfı (MAG), Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) vakıf ve derneklerinin kurucu üyeliklerini yaptı. Halen bu vakıf ve derneklerde çalışmalarına devam etmekte olup ayrıca “Daha İyi Yargı” ve Greenpeace Derneği üyesidir.

Ünlütürk, Türkiye Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Sektörel Dernekler Federasyonyu (SEDEFED), DEİK Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu gibi iş dünyası örgütlerinde Yönetim Kurulu üyesi ve Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Halen Türkonfed ve Kalder Danışma Kurulu üyesi ve Egiad Danışma Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Prof. Dr. Yasemin Açık

Prof. Dr. Yasemin Açık, Elazığ’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini aynı şehirde tamamladı. Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi’nde, Doktora eğitimini ise akademik görevini yürüttüğü Fırat Üniversitesi’nde tamamladı. 1999 yılında doçent, 2005 yılında Profesör unvanı alan Dr. Açık, 1997 yılında İngiltere’de Nottingham Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı ve Epidemiyoloji Bölümü’nde çalıştı. Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı olarak 1998-2011 yılları arasında görev yapan Prof. Dr. Yasemin Açık’ın birçok uluslararası ve ulusal dergide yayınlanmış 400 dolayında yayını bulunmaktadır.

Önemli çalışma alanları; ana-çocuk sağlığı, kadının toplumsal statüsü, üreme sağlığı, kadına yönelik şiddet, çalışma yaşamı ve kadın, çocuk ihmali ve istismarı, çevre sağlığı, sigara alkol ve bağımlılık yapıcı maddeler, bulaşıcı olmayan hastalıklar ve olağanüstü durumlarda sağlık hizmetleri gibi önemli halk sağlığı konulardır.

Bakanlar Kurulu Kararı ile 1998 yılında “Kamu Yararı Çalışan Dernek” unvanı alan, Sağlığı Geliştirme ve Sigara ile Mücadele Derneğinin kurucu üyesi ve Dernek Başkanı olan Prof. Dr. Açık, sigarayla mücadeledeki başarılı çalışmalarından dolayı 2009 yılında “Tütün Kanununa Destek Ödülü’ne layık görüldü. Yaklaşık 27 yıldır sigara ile mücadele çalışmaları içerisinde yer alan Dr. Açık, Sağlık Bakanlığı Ulusal Tütün Kontrol Kurulu Üyeliği ile Sigara Sağlık Ulusal Komitesi Üyeliği görevlerini de yürütmektedir.

Elâzığ Spor Kulübü’nde 3 dönem yöneticilik yapan Dr. Açık, 2008 yılında kadın girişimci sayısını artırmak, kadın girişimciler arasında güç birliği oluşturmak ve kadınların iş dünyasındaki statülerini sağlamlaştırmak amacıyla Elazığ İş Kadınları Derneği’ni (ELİKAD) bir grup arkadaşı ile kurdu. Fırat Sanayici ve İş Dünyası Federasyonu (FIRATSİFED) Başkan Yardımcılığı görevinin yanı sıra 2015-2018 yılları arasında TÜRKONFED Başkan Yardımcısı ve İş Dünyasında Kadın (İDK) Komisyonu Başkanı görevlerini de üstlendi. TÜRKONFED bünyesinde görev yaptığı süre boyunca iki büyük uluslararası kadın zirvesinin ve TÜRKONFED 3. İş Dünyasında Kadın Raporu’nun yayımlanmasına katkı sağlayan Açık, TÜRKONFED Yüksek Danışma Kurulu Üyesidir.

Cumhuriyet tarihi boyunca Doğu Anadolu Bölgesi’ne yapılmış en büyük özel sektör yatırımı olan Seza Çimento’nun kuruluşunu 2016 yılında gerçekleştiren Açık, şirketin yönetim kurulu başkanlığı sürdürmektedir. Üniversitedeki görevinden 2018 yılında emekli olarak iş dünyası ve STK çalışmalarına ağırlık vermeye başlayan Prof. Dr. Yasemin Açık evli ve 2 kız çocuk annesidir.

Batu Aksoy

İş hayatına 1998 yılında ABD’de kurulu bir telekomünikasyon şirketinde başlayan Batu Aksoy, 1999 yılı itibariyle Petrol & Enerji, Turizm & Gayrimenkul ve Uluslararası Ticaret sektörlerinde iştirakleri bulunan Aksoy Holding’in CEO ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili’dir. Aksoy Holding’in başlıca iştirakleri arasında Turcas Petrol, Conrad İstanbul Bosphorus Oteli ve Epique Island Bodrum yatırımı bulunuyor.

Batu Aksoy, 2006 yılı itibariyle Petrol & Enerji sektörleri odaklı bir yatırım şirketi olan Turcas Petrol A.Ş. (BİST:TRCAS) ve bağlı ortaklıklarının da İcra Kurulu Başkanı (CEO) ve Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Turcas’ın başlıca iştirakleri arasında Shell & Turcas Petrol A.Ş. (Fortune 500 Turkiye Listesi, #10), RWE & Turcas Güney Elektrik Üretim A.Ş. (ISO 500 Listesi, #130) ve Turcas Kuyucak Jeotermal Elektrik Üretim A.Ş. bulunuyor.

Batu Aksoy aynı zamanda, Şili İstanbul Fahri Konsolosu, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Üyesi ve Bölgesel Kalkınma Yuvarlak Masası Lideri, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Üyesi, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türk-Amerikan İş Konseyi (TAİK) ve Türk-Şili İş Konseyi Yönetim Kurulları Üyesi, 2013-14 döneminde Başkanlığını yaptığı Enerji Ticaret Derneği’nin (ETD) Üyesi, 2006-08 döneminde Başkanlığını yaptığı Petrol Platformu Derneği’nin (PETFORM) Üyesi ve Johns Hopkins Üniversitesi (JHU) Carey Bussiness School’da Dekan’ın Danışma Konseyi Üyesi’dir.

1977 yılında doğan Batu Aksoy evli ve iki çocuk sahibi. Çok iyi derecede İngilizce bilen Aksoy, Johns Hopkins Üniversitesi (Baltimore, ABD) Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 1998 yılında mezun oldu.

Ozan Diren

Ozan Diren, Türkiye’nin yerli sermayeli ilk meyve suyu ve lider içecek markalarından DİMES’in liderliğini üstleniyor.

DİMES bünyesinde çalışmaya, üniversite yıllarında başlayan Ozan Diren, şirketin tüm departmanlarında, her kademede aktif görevde bulundu. Aynı dönemde yüksek eğitime devam eden Diren, 1997’de İTÜ’den endüstri mühendisi, 1999 yılında ABD’de University of Hartford’tan Pazarlama yüksek lisans diplomalarını aldı ve ardından, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nün Finans İhtisas Programı’nı bitirdi.

1999 itibarıyla gelişen rekabet koşulları ve vizyon doğrultusunda, DİMES bünyesinde Nobel Pazarlama Ltd. Şti.’nin kurucu Genel Müdürlüğünü üstlendi ve 2011 yılında DİMES CEO’luğuna getirildi.

Ozan Diren, TÜRKONFED’in yanı sıra, MEYED Yönetim Kurulu üyesi; TÜSİAD, TGDF, ASÜD, SETBİR ve ŞÜD üyesidir.

Diren, evli ve üç çocuk babasıdır.

Emre Eczacıbaşı

Lisans eğitimini 2006’da Harvard Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tamamlayan Emre Eczacıbaşı, 2011’de Colombia Business School’dan işletme yüksek lisans diploması aldı. Kariyerine PricewaterhouseCoopers (PwC) Türkiye’de finansal danışman olarak başlayan Eczacıbaşı, 2008 yılında Eczacıbaşı Holding Stratejik Pazarlama ve Finansman Grup Başkanlığı’na geçti. 2011-2013 döneminde Amerika’da mikrofinans ve sosyal girişimcilik projeleri gerçekleştirdi, 2013-2014 yıllarında ise Yapı Ürünleri Grubu’nun stratejik pazarlama bölümünde çalıştı. Eczacıbaşı, Ocak 2015’te Yapı Ürünleri Grubu’nun Mutfak İş Alanında Genel Müdürlük görevini üstlenerek, İntema Yaşam şirketini hayata geçirdi.

Emre Eczacıbaşı, 2019 yılında Eczacıbaşı Holding İnovasyon ve Girişimcilik Koordinatörlüğü görevini yürütmeye başladı.

Özlem Özüner

Özlem Özüner alacak sigortasında dünya lideri Euler Hermes’in Türkiye iştirakinin Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü’dür. Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayan Özüner, İktisat Bankası’nda Bölge Müdürü ve Demirbank’ta Kıdemli Yönetici pozisyonlarında çalıştı. Euler Hermes’in Türkiye Genel Müdürlüğü görevine atanmadan önce, HSBC’de Bireysel, Ticari ve Kurumsal bölümleri içerisinde müşteri yönetiminin tüm yönleriyle çeşitli pozisyonlarda görev aldı. HSBC Türkiye’deki son görevinde Kurumsal Bankacılık Departmanı Grup Başkanlığı yaptı. HSBC Londra ve İstanbul merkezlerinde on yılı aşkın süreyle görev alan Özüner, 20 yıllık bankacılık tecrübesi ile Euler Hermes ailesine katıldı. TÜSİAD’ın Ekonomi ve Finans’tan sorumlu yedek Yönetim Kurulu üyesi olarak görev alıyor.

Sahba Sobhani

Sobhani, özel sektörde Silikon Vadisi, Singapur ve UNDP’de Program Danışmanı, Takım Lideri ve Program Yöneticisi olarak, UNDP’nin yakın zaman önce onaylanan özel sektör stratejisinde teknik başkanlık dahil olmak üzere, 19 yıllık deneyime sahiptir. Yüzden fazla şirket ve iş dünyası örgütü ile özel sektörde ortaklık geliştirme ve savunuculuk deneyimine, operasyonel liderlik, innovasyon ve iş dünyası ve kalkınma alanında UNDP öncülüğünde altı stratejik çok paydaşlı ortaklık ve girişimin yönetiminde başarılı geçmişe sahip (Afrika Finansal Piyasalar Girişimi, Özel Sektör ve Kalkınma Komisyonu, Büyüyen Kapsayıcı Piyasalar Girişimi, İstanbul Uluslararası Özel Sektör ve Kalkınma Merkezi, İş Dünyası Eylem Çağrısı İttifakı ve İş Dünyası Ağı Girişimi).

Sobhani ayrıca, kalkınmada özel sektör etkisi konusunda UNDP öncülüğünde hazırlanmış 6 büyük raporun başyazarı ve içerik yöneticisidir: 2003 African Stock Exchanges Handbook [Afrika Borsaları Elkitabı, 2003], 2004 Report of the Commission on the Private Sector and Development: Unleashing Entrepreneurship: Making Business for the Poor [Özel Sektör ve Kalkınma Komisyonu Raporu, 2004: Herkes için Değer Yaratmak, Yoksullarla İş Yapma Stratejileri], 2010 Growing Inclusive Markets Initiative [Büyüyen Kapsayıcı Piyasalar Girişimi, 2010], MDG Report, 2017 Unchartered Waters: Blending Value and Values for Social Impact Through The SDGs [MDG Raporu, 2017. Keşfedilmemiş Sular: SKA’lar yoluyla Sosyal Etki için Değerleri Harmanlamak].

Sobhani, Yale Üniversitesi ve Fletcher Diplomasi Okulu (ABD) mezunudur.

Irena Vojáčková-Sollorano

Irena Vojáčková-Sollorano, 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle BM Türkiye Mukim Koordinatörü olarak atanmıştır.

Aralık 2016 tarihinden bu yana Birleşmiş Milletler Türkiye Mukim Koordinatörü ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Mukim Temsilcisi olarak görev yapmıştır. Vojackova Sollorano, Türkiye’deki görevi öncesinde Ekim 2013 yılından başlayarak Sırbistan’da BM Mukim Koordinatörü ve UNDP Mukim Temsilcisi görevini yürütmekteydi. Sollorano bu görevi sırasında 2014 yılındaki tarihi sel felaketi ve 2015 – 2016 yıllarındaki mülteci/göçmen krizlerinde Sırbistan BM ülke ekibine liderlik etti.

Bu görevlerinden önce ise Sollorano Uluslararası Göç Örgütü’nde (IOM) Göç Yönetimi Bölümü Direktörlüğü ve Asya ve Orta Avrupa Bölge Direktörlüğü görevleri aralarında olmak üzere 28 yıl çeşitli kademelerde çalıştı.

Göç ve kalkınma, iş gücü göçü, mültecilerin yeniden iskânı, sınır yönetimi, kaçakçılık, entegrasyon, insan ticareti ve acil müdahale alanında küresel çapta uzmanlık ve deneyim edindi. Kariyeri boyunca kurumsal değişim yönetimi ekibi üyeliği, bölgesel araştırma kurumlarında kurul üyeliği görevleri üstlendi, düşünce kuruluşları ile oldukça yakın işbirliği geliştirdi.

Irena Vojáčková-Sollorano’nun Filipinler Manila’da bulunan Asya Yönetim Enstitüsü’nden diploması, Avusturya Viyana Diplomatik Akademi’sinden diploması, Avusturya Viyana Üniversitesi’nden Tarih, Coğrafya ve Uluslararası Hukuk Yüksek Lisans Diploması; Almanya Heidelberg Üniversitesi’nden Tarih ve Siyaset Bilimi Lisans Diploması bulunuyor.

Claudio Tomasi

BM Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Mukim Temsilcisi olan Claudio Tomasi, Ağustos 2016 ve Kasım 2018 tarihleri arasında BM Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Ülke Direktörü olarak görev yapmıştır.

Tomasi bu görevinden önce 2012-2016 yılları arasında Küba’da, 2008-2012 arasında Nikaragua’da ve 2003-2007 arasında Dominik Cumhuriyeti’nde UNDP Mukim Temsilci Yardımcısı olarak görev almıştır. UNDP içinde ayrıca Panama ofisinde Mukim Temsilci Asistanı (2002) ve Hindistan ofisinde Yönetişim Program Yetkilisi (2001) olarak yer almıştır.

Claudio Tomasi, UNDP kariyeri öncesinde Avrupa Birliği’nde görev almış, uluslararası kariyerine ise bir BM Gönüllüsü (BMG) olarak Hindistan’da başlamıştır. Tomasi ayrıca pek çok STK, kalkınma araştırma kurumu, yerel örgüt ve kooperatif ile ortak çalışmalarda bulunmuştur.

Tomasi, yönetim, ortaklık geliştirme, siyasi danışmanlık,  program tasarımı, proje uygulama, savunuculuk ve araştırma gibi kalkınma alanının farklı yönlerinde üç kıtaya yayılan ve 20 yılı aşan bir deneyime sahiptir.

İtalyan vatandaşı olan Claudio Tomasi, sosyologdur. Trento Sosyoloji Üniversitesi’nin (İtalya) Sosyoloji ve Sosyal Planlama bölümünün ardından Londra Üniversitesi’nin (İngiltere) Doğu ve Afrika Çalışmaları Okulu’nda (SOAS) Kalkınma Çalışmaları alanında yüksek lisans yapmıştır. Tomasi, New York City Üniversitesi’nin (CUNY) Siyasal Bilimler bölümünde misafir yüksek lisans öğrencisi olarak da eğitim almıştır.

Evli ve Fabrizio ve Maia adlı iki çocuk babasıdır.

Arda Batu
TÜRKONFED

The Browning School’da lise öğrenimini tamamlayan Arda Batu, 2001 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Avrupa Parlamentosu’nda stajını tamamlayarak, 2004 yılında Marmara Üniversitesi Avrupa Topluluğu Enstitüsü’nden “Yüksek Lisans” derecesini aldı.

2003 yılında, Yeditepe Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak profesyonel hayatına başladı. 2007 – 2010 yıllarında akademik ve sivil toplum çalışmalarının yanında hukuk ve yatırım danışmanlığı şirketi HB Consultancy Group’da proje yöneticisi olarak görev aldı. 2010 – 2011 yıllarında Londra merkezli Aleph Consulting şirketinde siyasi ve ekonomik risk analiz danışmanı olarak çalıştı.

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu’ndaki (TÜRKONFED) Genel Sekreterlik & Yönetim Kurulu üyeliği görevi öncesinde StratejiCo isimli stratejik iletişim ve danışmanlık şirketinde yöneticiliğin yanı sıra akademik ve sivil toplum çalışmalarına devam etti.

Federal Mogul İzmit Piston A.Ş.’de bağımsız yönetim kurulu, Ekonomi ve Dış Politika Araştırma Merkezi (EDAM) yönetim kurulu ve Turkish Policy Quarterly yazı kurulunda bulunan Batu, Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler, NATO: Kamu Diplomasi Bölümü, Dünya Bankası, GMF gibi çeşitli kuruluşlarla projeler tasarlayıp yönetti.

Melda Çele
TÜSİAD

Melda Çele TÜSİAD’ın sürdürülebilir kalkınma, yatırım ortamı, girişimcilik ve gençlik alanlarından sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı’dır. Bu görevi çerçevesinde TÜSİAD, TÜRKONFED ve UNDP tarafından özel sektörün sürdürülebilir kalkınma hedeflerini desteklemek ve ortaklıklar kurmak üzere başlattığı ilk ortak eylem platformu olan Hedefler için İş Dünyası Platformu’nda yer alıyor. Aynı zamanda sürdürülebilir ve kapsayıcı küresel ekonominin sağlanması amacıyla Birleşmiş Milletler tarafından başlatılan ve Türkiye’de sekretaryası TÜSİAD tarafından yürütülen UN Global Compact inisiyatifinin Genel Sekreteri’dir.

Melda Çele, Robert Kolej mezunudur. Öğrenimine Koç Üniversitesi’nde sosyoloji bölümünde devam eden Çele, yüksek lisansını Essex Üniversitesi’nde Avrupa Birleşmesi alanında tamamladı.

Hansın Doğan
UNDP

Hansın Doğan, özel sektörün kalkınmadaki rolünü geliştirme konusunda uzmanlaştı. Kapsayıcı ve sorumlu iş yapma yöntemlerinin yaygınlaşması için çalışıyor ve SKA kapsamında sosyal ve çevresel sorunların giderilmesi için 50’den fazla kamu-özel ortaklığı ve kurumsal sosyal sorumluluk projesi geliştirip yönetti. Global Compact Türkiye Ağı, UNDP Uluslararası İstanbul Özel Sektör ve Kalkınma Merkezi, Business Call to Action, Connecting Business Initiative Türkiye Ağı, Hedefler için İş Dünyası Platformu, csrblog.com dahil olmak üzere birçok özel sektör platformunun ve kalkınma için politika merkezinin oluşturulmasında ve yönetilmesinde liderlik yapmış ya da önemli katkılarda bulundu. UNDP’ye katılmadan önce Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde akademik görevde bulunmuş ve eski T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı, Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü, Fulbright Komisyonu, Türkiye Kömür Madenciliği Enstitüsü, GTZ ve Ankara’daki ABD Büyükelçiliği’nde danışmanlık görevlerinde bulundu. Ankara Üniversitesi SBF’den işletme lisans derecesine ve Exeter Üniversitesi’nden Avrupa Çalışmaları üzerine yüksek lisans derecesine sahiptir.

Simay Kardeş
Hedefler için İş Dünyası, Direktör Yardımcısı

2005 yılından beri çeşitli gönüllülük ve sivil alan çalışmalarında aktif olarak yer alan Kardeş, işletme, sivil toplum kuruluşları yönetimi ve uluslararası ilişkiler alanlarında akademik eğitim almıştır. UNDP’ye katılmadan önce UNV, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, EXPO 2020 İzmir Genel Sekreterliği, World Learning gibi kuruluşlarda uluslararası lobicilik, gönüllülük, kalkınma, çatışma yönetimi, uluslararası değişim programları alanlarında profesyonel çalışmalar yürütmüştür.

Pelin Kihtir Öztürk
Hedefler için İş Dünyası, Direktör

Pelin Kihtir, 2010’dan itibaren UNDP’de çeşitli görevler almış, Hedefler için İş Dünyası Platform yönetimine katılmadan önce, UNDP’nin Avrupa ve BDT Ülkeleri Bölgesel Merkezi’nde sürdürülebilir kalkınma, donör ülkeler ve stratejik ortaklıklar konularında program desteği vermiştir. Daha önce ise ulusal ve uluslararası fonlarla desteklenen projelerle Türkiye’de kalkınma alanında çalışmıştır.

Kalkınma alanında saha çalışmalarına başlamadan önce ise Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmış ve Kentsel Dönüşüm konusunda Orta Doğu Çalışmaları Bölümü’nden yüksek lisans ve Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden de lisans dereceleri almıştır.

X