INDEX GRUP

Index Grup, 1989 yılında Türkiye genelindeki bilgisayar firmalarına, ihtiyaç duydukları tüm teknoloji ürünlerini, güçlü bir distribütör güvencesi ile sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Bugün Index Grup, 200’den fazla dünya teknoloji devinin ürünlerini 8000’den fazla iş ortağı kanalıyla Türkiye’nin her noktasındaki bireysel ve kurumsal tüketicilerle buluşturan ve ilklerin öncüsü olduğu Bilişim Teknolojileri sektöründe 2001 yılından bu yana açık ara liderliğini sürdüren bir şirketler grubudur.

Index Grup, farklı teknoloji ürünleri alanlarında faaliyet gösteren beş şirketi bünyesinde barındırmaktadır.
Bu şirketler; Index AŞ, Datagate AŞ, Despec AŞ, Netex AŞ ve Teklos AŞ’dir. Grup şirketlerinden Index AŞ 2004 yılında, Datagate AŞ 2006 yılında ve Despec AŞ 2010 yılında BIST’te halka açılmıştır.

1989 yılından beri Türk bilişim sektöründe “Geleceğin Teknoloji Dağıtım Grubu” vizyonuyla hareket eden Index Grup, sektöre ve Türkiye’ye beş kez yabancı stratejik ortak ve sermaye girişi gerçekleşmesine katkıda bulunmuştur.

Geride kalan 32 yıl boyunca sürekli olarak hedeflerini yükseltip başarılarını arttırırken, daima ülkemizin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine destek olan ve Türkiye’nin en değerli ilk 100 şirketi arasında yer alan Index Grup, ülkemizin hem ekonomik hem insani kalkınmasına güç katan bir değerdir.

Tüm faaliyetlerine güvenilir ve itibarlı olma, sonuç odaklı olma, yetkin bir ekiple çalışma ve yenilikçi olma değerleriyle yaklaşan Index Grup, bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de Türkiye için değer yaratmaya devam edecek.

X