İklim Diplomasisi Haftasında Döngüsel Ekonomiye Bakış

İklim krizinin giderek derinleşmesi, beraberinde çözüm önerilerini ve iklim kriziyle mücadele politikalarını getiriyor. İklim olayları üzerindeki olumsuz etkiyi azaltmak için düşük karbonlu üretim ve tüketim süreçlerini öneren döngüsel ekonomi ise yeni bir model olarak görülüyor. Sizleri, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve kurucularımızdan UNDP Türkiye tarafından düzenlenen İklim Diplomasisi Haftası çerçevesinde Hedefler için İş Dünyası Platformu olarak DCube Döngüsel Ekonomi Kooperatifi iş birliğinde düzenlediğimiz “İklim Diplomasisi Haftasında Döngüsel Ekonomiye Bakış” çevrimiçi buluşmamızın kaydını izleyebilirsiniz.

DCube Döngüsel Ekonomi Kooperatifi kurucu ortaklarından Gülcan Ergün moderatörlüğünde gerçekleştirilen buluşmada Danimarka Başkonsolosu Anette S. Galskjøt ve Boyner Grup İç Denetim, Risk Yönetimi ve Sürdürülebilirlik Direktörü Emrah Özbay ile;

 • Avrupa Birliği Yeşil Mutabakatı;
 • Avrupa Birliği Döngüsel Ekonomi Eylem Planı;
 • Danimarka Perspektifinden Döngüsel Ekonomi ve Yatırım Fırsatlarını;
 • Danimarka ve Türkiye’den Döngüsel Ekonomi Alanındaki İyi Uygulama Örnekleri’ni konuştuk. İyi seyirler.

 


Tarih: 11 Kasım 2020
Saat: 13:30 – 14:00


KONUŞMACILAR

 • Emrah Özbay
  Emrah Özbay
  Boyner Grup | İç Denetim, Risk Yönetimi ve Sürdürülebilirlik Direktörü
 • Anette S. Galskjøt
  Anette S. Galskjøt
  Danimarka İstanbul Başkonsolosu
 • Gülcan Ergün
  Gülcan Ergün
  DCube Kurucu Ortağı
Emrah Özbay
Boyner Grup | İç Denetim, Risk Yönetimi ve Sürdürülebilirlik Direktörü

Meslek yaşamına Sermaye Piyasası Kurulunda başlayan Sayın Özbay, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Denetleme Dairesinde Kıdemli Denetçi, Kurumsal Yatırımcılar Dairesinde Kıdemli Uzman, Boyner Grup bünyesinde İç Denetim Müdürü, Kurumsal Risk Yönetimi Müdürü, Bütçe ve Raporlama Müdürü olarak çalıştı. Halen Boyner Holding AŞ’de İç Denetim, Risk Yönetimi ve Sürdürülebilirlik Direktörü görevini yürütmektedir ve UN (Birleşmiş Milletler) Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu üyesidir.

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde, Yüksek Lisans eğitimlerini Ekonomi alanında İstanbul Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde, Finansal Analiz ve Fon Yönetimi alanında University of Exeter Business School’da yaptı. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünden doktora derecesini alan Sayın Özbay, Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi olarak ders vermektedir.

Anette S. Galskjøt
Danimarka İstanbul Başkonsolosu

Ms. Galskjøt was appointed Danish Consul General to Istanbul in August 2018. Prior to this Ms. Galskjøt was the CEO of the International Federation of Housing and Planning (IFHP) in Denmark. IFHP is a global NGO advocating sustainable urban development with members in 20 countries. Before taking up her position as CEO at IFHP Ms. Galskjøt served as Commercial Counsellor at the Royal Danish Embassy in Dhaka, Bangladesh. And prior to this, her first posting, Ms. Galskjøt had a career in the private sector within Finance and IT.

Ms. Galskjøt has a MA, Law from Copenhagen University, an LLM from Kings College, London and an MSc, Cities from London School of Economics (LSE Cities). And she is the happy mother of three children aged 20, 16 and 12.

Gülcan Ergün
DCube Kurucu Ortağı
X