İklim Krizi Temelli Afetler Projesi İklim Dayanıklılığı Sürecinde Teknoloji ve İnovasyon Deneyim Paylaşımı Oturumları

İklim değişikliği kaynaklı risklerin iş dünyası tarafından anlaşılması ve mevcut üretim sistemlerinin adaptasyonu için özel sektörün farkındalık, hazırlık ve müdahale kapasitesini geliştirme ihtiyacından hareketle tasarlanan ve Connecting Business Initiative (CBi) desteği ile Hedefler için İş Dünyası (B4G) Platformu tarafından yürütülen İş Dünyası İklim Dayanıklılığı Projesi, İklim Dayanıklılığı Sürecinde Teknoloji ve İnovasyon Deneyim Paylaşımları ile devam ediyor.

Teknoloji ve inovasyonun iklim dayanıklılığının arttırılmasını sürecinde oynadığı rol ulusal ve küresel deneyimlerin paylaşılacağı iki ayrı oturumda ele alınacak.

Ulusal deneyimler ve iyi uygulama örneklerinin ele alınacağı oturum 26 Mayıs 2022 Perşembe günü saat 15:00-17:00 arasında çevrim içi olarak düzenlenecek. Bu oturumda AFAD Hidrojeoloji Mühendisi Sn. Dr. Evren Tanrıverdi ile Redis Innovation Kurucu ve Yöneticisi / Dünya Gazetesi Yazarı Sn. Selin Arslanhan insani inovasyon odağındaki çalışmalarının yanı sıra iş dünyası için kritik olabilecek çalışmaları ele alacak. Aynı zamanda iş dünyasının etkin ve dinamik tamamlayıcısı olan start-up örneklerinin ele alınacağı oturum farklı dinamikleri ile iklim krizine ilişkin yenilikçi çözümlere odaklanacak.

Uluslararası deneyimler ve iyi uygulama örneklerinin ele alınacağı oturum ise 7 Haziran 2022 Salı günü saat 10:00-12:00 arasında çevrim içi olarak düzenlenecek. Hedefler için İş Dünyası’nın, Connecting Business Initiative (CBi) iş birliğiyle gerçekleştireceği bu oturum çeşitli ülkelerin deneyimlerini ve iyi uygulama örneklerini dinleme ve tartışma imkânı sağlayacak. Programa ilişkin detaylar ilerleyen günlerde paylaşılacak.

Deneyim Paylaşımı Oturumları’na kayıt yaptırmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

KAYIT FORMU

Sorularınızı Türkçe, İngilizce ve Arapça gönderebilirsiniz.
X