Hedefler için İş Dünyası Platformu DÖNGÜSEL EKONOMİ BULUŞMASI - TEKSTİL

Tekstil sektörü özelinde gerçekleştirdiğimiz Döngüsel Ekonomi buluşmamızda sektörün geleceği ile döngüsel ekonomi odaklı uygulamaları konuştuk.

Çevrimiçi buluşmamızda Hedefler için İş Dünyası Platformu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Ekoten Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Ünlütürk ile Funika Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Civan Sözkesen, DCube Döngüsel Ekonomi Kooperatifi Kurucu Ortağı Berna Aşıroğlu moderatörlüğünde gerçekleştirdiğimiz panelimizde buluştu. Avrupa Birliği Döngüsel Ekonomi Aksiyon Planının Tekstil Sektörüne Etkisi üzerine bilgilerini DCube Döngüsel Ekonomi Kooperatifi Kurucu Ortağı Emin Okutan bizimle paylaştı. Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği Başkanı Pınar Taşdelen Engin de yayına bağlanarak tekstil İhracatçılarını gelecek dönemde bekleyen fırsatlar ve koşullar hakkında görüşlerini aktardı.

Hedefler için İş Dünyası Platformu ve DCube Döngüsel Ekonomi Kooperatifi olarak döngüsel bir ekonomi doğrultusunda dönüşümün nasıl olacağı üzerine fikir alışverişinde bulunmak için “Döngüsel Ekonomi Çevrimiçi Buluşmaları Dizisi” ile Mayıs ayında sizlerle bir araya gelmeye devam edeceğiz.

Diğer Döngüsel Ekonomi Buluşmalarımız için bizi takip etmeye devam edin!

 


Tarih: 21 Mayıs 2020, Perşembe
Saat: 11:00 – 12:00


KONUŞMACILAR

 • Şükrü Ünlütürk
  Şükrü Ünlütürk
  Hedefler için İş Dünyası Platformu Başkan Yardımcısı ve Ekoten Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı
 • Civan Sözkesen
  Civan Sözkesen
  Funika Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
 • Emin Okutan
  Emin Okutan
  DCube Kurucu Ortağı

 • Berna Aşıroğlu
  Berna Aşıroğlu
  DCube Kurucu Ortağı, Moderatör

Şükrü Ünlütürk
Hedefler için İş Dünyası Platformu Başkan Yardımcısı ve Ekoten Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı

1956 yılında Isparta Eğridir’de doğdu. Orta öğretimini parasız yatılı olarak İzmir Buca Lisesi’nde tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Maden Mühendisliği bölümünden 1979 yılında mezun oldu.

Çalışma hayatına, ilk olarak Çalışma Bakanlığı bünyesinde İş Müfettişi olarak başladı. Bu görevini 1982 yılına kadar sürdürdükten sonra madencilik, tekstil-konfeksiyon alanlarında çeşitli özel sektör kuruluşlarında çalıtı. 1987 yılında eşi Günseli Ünlütürk ve kardeşi Sabri Ünlütürk ile Sun Tekstil A.Ş.’yi kurdu. Halen Sun grup şirketlerinden Ekoten A.Ş.  Yönetim Kurulu başkanı olarak görevine devam ediyor.

1995-1998 yılları arasında Ege İhracatçılar Birliği (EİB) Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Ege İhracatçılar Birliği Başkanlar Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. Tekstil Araştırma ve Geliştirme Vakfı (TARGEV), Aile İşletmeleri Derneği (TAİDER), Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Tic. A.Ş. (TARKEM) tarafından kurulmuş olan Kentimiz Derneği, Mahalle Afet Gönülleri Vakfı (MAG), Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) vakıf ve derneklerinin kurucu üyeliklerini yaptı. Halen bu vakıf ve derneklerde çalışmalarına devam etmekte olup ayrıca “Daha İyi Yargı” ve Greenpeace Derneği üyesidir.

Ünlütürk, Türkiye Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Sektörel Dernekler Federasyonyu (SEDEFED), DEİK Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu gibi iş dünyası örgütlerinde Yönetim Kurulu üyesi ve Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Halen Türkonfed ve Kalder Danışma Kurulu üyesi ve Egiad Danışma Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Civan Sözkesen
Funika Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

İzmir Amerikan Koleji ve sonrasında Sabancı Üniversitesi Üretim Sistemleri ve Endüstri Mühendisliği’nden mezun oldu.  2008’de Harvard Üniversitesi’nden “Cross Border Innovation”, 2014’te ise Orlando’da Richard Bandler’dan ikna ve hipnoz teknikleri üzerine NLP eğitimi aldı.

2009 yılında Funika Holding ve bağlı şirketlerde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. Funika Holding, tekstil alanında günlük 55 ton kumaş boyama ve günlük 10.000 metreküp su arıtma kapasitesi faaliyet göstermektedir. Aynı zamanda holding, yazılım alanında mobil uygulama ve oyun geliştirme, büyük veri analizi ve anlamlandırması konularında faaliyet gösteren bir kurumdur.

2019 yılından itibaren TAİDER Aile İşletmeleri Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Habitat Derneği’nde Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmektedir.

Emin Okutan
DCube Kurucu Ortağı

Mehmet Emin Okutan lisans derecesini Maine Üniversitesi İşletme fakültesi BS derecesi ile tamamladı. Türkiye`ye döndüğünde fikir aşamasında teknoloji girişimcilerin prototip geliştirmeleri için Ankara`nın ilk özel kuluçka merkezi Viveka`yı 2010 yılında kurmuştur. Yerli ve yabancı birçok teknoloji tabanlı girişimci adayının ürün ve iş geliştirme süreçlerine ortak olmuştur. TOBB ETU GARAJ ön kuluçka programının kuruluş aşamasında programının direktörlüğünü gerçekleştirmiştir. Bilkent Üniversite İşletme fakültesinden MBA diploması 2015 yılında mezun olmuştur. 2015 yılında TÜBİTAK 1512 programının ön kuluçka hizmetlerini vermek üzere BiGG GARAJ programı, ODTÜ BiGG Teknostart, Cyberpark BiGG Marka programının eğitim ve mentor aşamalarında görev almıştır. DCUBE Döngüsel Ekonomi kooperatifinin kurucu ortaklarından biridir.

Berna Aşıroğlu
DCube Kurucu Ortağı, Moderatör

1945 yılında dedesi Ali Kırcı tarafından kurulmuş olan aile şirketleri Kırcılar Deri üretim bölümünde başladığı kariyerine planlama bölümünde devam eden Berna Aşıroğlu tüm imalat, sevkiyat, ithalat ve ihracat süreçlerini takip etmiştir. 2011 yılından beri imalattan sorumlu yönetim kurulu üyesi görevini üstlenmektedir. Şirketin süreç iyileştirme, iş geliştirme, takım çalışmalarını organize etme ve geliştirme ile marka kimliğini yenileme üzerine çalışmaları vardır. Şirketin dijitalleşmesi ve ihracat kanallarının kurulmasında yatırımlarda bulunmuştur. 2016 da kendine ait IKIGAI DERİ şirketini kurmuştur ve deriderim.com üzerinden e-ticaret faaliyetleri yürütmektedir. DCUBE döngüsel ekonomi kooperatifi kurucu ortağı, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Bursa üyesidir. TAIDER ve BUİKAD yönetimlerinde görev almaktadır.

X