Dış Ticarete Nasıl Devam Edeceğiz?

COVID-19 krizinin küresel ekonomiye olan etkisi ve gelişmekte olan ülkeler perspektifinden Türkiye’nin görünümünü konuştuğumuz “Dış Ticarete Nasıl Devam Edeceğiz?” çevrimiçi buluşmamızda Euler Hermes Risk Tahsis Grup Müdürü İlker Gürsoy ve EY Türkiye Uluslararası Ticaret Kıdemli Müdürü Evren Kılıç ile birlikteyiz.

 

  • Karantina dış ticaret açısından Dünya ve Türkiye ekonomilerini nasıl etkiliyor?
  • Karantina ekonomisi bize neler öğretiyor?
  • Dış ticarete nasıl devam edeceğiz?
  • Türkiye’nin gümrük ve dış ticaret alanında alığı önlemler, sağlanan teşvik ve kolaylıklar nelerdir?
  • Adil ticaret veya yardım malzemesi ticareti yeni bir pencere açabilir mi?
  • Ayrıca sizden gelen diğer soruları da yanıtladığımız çevrimiçi buluşmamızın kaydını izleyebilirsiniz.

 


Tarih: 30 Nisan 2020, Perşembe
Saat: 15:00-16:00


İlker Gürsoyilker gürsoy

İş hayatına 2002 yılında İş Bankası’nda şube bankacılığında başladı. 2006 yılında Yapı Kredi Faktoring bünyesine geçti, Kredi Tahsis Uzmanı, Yöneticisi ve Müdürü görevlerini üstlendi.

 

Euler Hermes Sigorta A.Ş.’ye 2015 yılında Enformasyon ve Derecelendirme Grup Müdürü olarak katıldı. 2017 yılında Risk Tahsis Grup Müdürü görevine geçiş yapmış olup halen aynı görevde devam etmektedir.

 

İleri seviye İngilizce, orta seviye İspanyolca ve Fransızca bilmektedir. Evli ve 1 kız çocuk babasıdır.”

Evren Kılıç

Evren Kılıç

EY Türkiye Uluslararası Ticaret Departmanında Kıdemli Müdür çalışmaktadır. AÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunu olan Evren Kılıç 2005 yılında Gümrük Müfettişi olarak mesleğe girmiş, yaklaşık 11 sene Bakanlık Müfettişi olarak çalışmış, bu süre boyunca gümrük ve dış ticaret işlemlerine ilişkin bir çok incelemelerde bulunmuştur.

 

2016 yılında halen çalışmakta olduğu EY Türkiye bünyesine katılmış olup, bu tarihten itibaren ulusal ve uluslararası bir çok firmaya gümrük ve dış ticaret alanında danışmanlık ve denetim hizmeti vermektedir.

X