Corona Günlerinde Çalışma Hukuku ve İş Güvenliği

Hedefler için İş Dünyası Platform Buluşmaları şimdi çevrimiçi!

Prof. Dr. Erdem Özdemir ile Corona Günlerinde Çalışma Hukuku ve İş Güvenliği konularında sizlerden gelen soruları yanıtladık:

  • Yeni koronavirüs (Covid-19) kaynaklı kısa çalışma koşulları nelerdir?
  • İş yeri kapatma durumunda işveren ve çalışan sorumlulukları nedir?
  • Adil iş ve işveren yaklaşımı nasıl olmalı?
  • Bugünlerde yaşanan iş kazaları ve iş güvenliği konularında dikkat edilmesi gerekenler nedir?
  • Ve sizden gelen diğer soruların yanıtlandığı çevrimiçi buluşmamızı yukarıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 


Tarih: 16 Nisan
Saat: 13:00-14:00


Prof. Dr. Erdem Özdemir

İstanbul Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Anabilim Dalında çalışmaya başlamıştır. 1999 yılında, Paris ve Lyon’da yaptığı bilimsel araştırmalardan sonra doktora tezini tamamlayan Erdem Özdemir, 2006 yılında “Doçent”, 2014 yılında “Profesör” unvanını almıştır.

 

Prof. Dr. Erdem Özdemir’in, “İş Hukukunda İbraname Uygulamaları”, “İkale ve İstifa”, “İş Sözleşmesinden Doğan Uyuşmazlıklarda İspat Yükü ve Araçları” isimli kitapları ile çok sayıda makale ve karar incelemesi mevcuttur. “İş Sağlığı ve Güvenliği Hukuku” isimli son çalışması 2014 yılında yayınlanmış olup, kitap güncellenerek 2. baskıya hazırlanmaktadır.

 

Prof. Dr. Erdem Özdemir, bir çok şirket ve kurumda eğitimler vermekte; çok sayıda ulusal ve uluslararası konferans ve panele konuşmacı olarak katılmaktadır. Peryön İnsan Yönetimi Derneği’ nde Hukuk Temsilcisi olan Prof. Dr. Erdem Özdemir, iş hukuku danışmanlıkları, hukuki mütalaa ve görüşleriyle uygulamaya da yön vermektedir.

X