may, 2020

12may11:0012:00How does the Covid-19 outbreak affect women in business life?11:00 - 12:00

Event Details

Hedefler için İş Dünyası Platformu olarak TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu (İDK) iş birliğiyle organize ettiğimiz çevrimiçi buluşmamızın kaydını izleyebilirsiniz.

  • Covid-19 sürecinde iş yaşamındaki kadınlar ve kadınlar tarafından kurulan işletmeler nasıl etkileniyor?
  • Ekonomi paketleriyle birlikte sıkıntı yaşayan işveren kadınların finansmana erişim, pazara erişim gibi noktalarda yaşadıkları problemler nelerdir?
  • Salgın sürecinde evde olmak kadınlar için daha çok sorumluluk ve yük getirdi, bu dönemde işverenlerin kadın çalışanları için alabileceği özel önlemler nelerdir?
  • Sosyoekonomik güvensizlikler ve gerginlikler nedeniyle artan aile içi şiddetten korunma ile şiddeti önlemeye yönelik yapılması gerekenler nelerdir?

Ayrıca sizden gelen soruları da yanıtladığımız çevrimiçi buluşmamızda Hedefler için İş Dünyası Platformu Yönetim Kurulu Üyesi ve Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık; TÜRKONFED İDK Başkanı Reyhan Aktar; UNFPA Toplumsal Cinsiyet Programları Koordinatörü Meltem Ağduk; Accor Türkiye Yetenek ve Kültür Müdürü Canan Töre; UN Women Türkiye’de Siyasi Liderlik ve Siyasi Katılımda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Proje Analisti Ülkem Önal ve Vodafone Türkiye İnsan Kaynaklarından Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Bayram konuşmacı olarak yer alırken moderatörlüğü Hedefler için İş Dünyası Platform Direktörü Pelin Kihtir Öztürk yürüttü.

 

Time

(Tuesday) 11:00 - 12:00

X